Simona Burbaitė „Prie kavos”


1. Kaip kilo mintis rašyti blogą, vėliau ir knygą, kurti video blogus?

Matyt tada, kai sulaukiau vis daugiau moterų bei merginų laiškų su įvairiais moteriškais klausimais, kuriuose jos guosdavosi neturinčios draugės, su kuria galėtų pasikalbėti (kartais tokiomis temomis, kurių pačios gėdijasi), paklausti patarimo ar padiskutuoti. Ir man labai norėjosi kiekvienai jų skirti dėmesio, padėti, nuoširdžiai pasikalbėti, išklausyti ir bent trumpam atstoti draugę, kurios man pačiai taip trūko (dalyvaudama grožio konkursuose jaučiau, kaip draugės nuo manęs vis labiau tolsta). Todėl iš pradžių savo tinklaraščiu siekiau sukurti tokią erdvę, kur moterys jaustųsi gerai, atrastų sau naudingų dalykų, skatinančių tobulėti, o tuo pačiu galėtume bendrauti ir palaikyti viena kitą. Manau, kad mano kelias iki trokštamos figūros, dalyvavimas įvairiuose grožio konkursuose, darbas mados industrijoje, pramogų pasaulio užkulisiai ir tinklaraščio rašymas mane tendencingai vedė link knygos – aš žinojau, kad ją rašysiu. Vis tik didžiausią impulsą rašyti knygą , matyt, davė tinklaraštis – tai buvo tarsi repeticija, kuri nereikalavo didelių investicijų. Norėjosi, kad anksčiau ar vėliau visa informacija būtų moterims po ranka – knyga padėjo visą informaciją ir mintis tarsi tvarkingai sudėlioti, nes temų tinklaraštyje be galo daug ir galbūt sunku atrasti tą temą, kuri yra šiuo metu moteriai aktualiausia. O knyga leidžia visą informaciją rasti greičiau. Pritrūkai sveikų receptų idėjų? Atsiverti knygą. Pritrūkai motyvacijos apsiauti sportinius batelius? Atsiverti knygą. Knyga suteikia galimybę pasiekti didesnį skaitytojų ratą – vadinasi daugiau moterų. Tiesa, šiuo metu dar tik pradedu kurti dar vieną kanalą – video blogus.

2. Ar nebaisu imtis naujų idėjų, likti nesuprastai viešai išsakius aštrią nuomonę ar net prarasti dalį sekėjų?

Jūs klausiate ar bijau, kad kažkam nepatiksiu? Bet aš juk nesu auksas. Negaliu visiems įtikti, o ir nesistengiu. Netgi sulaukiu pastabų, kad iš šono atrodau kiek arogantiška, bet vėliau, geriau mane pažinę, žmonės prisipažįsta, kad iš pradžių buvo susidarę klaidingą nuomonę. Tiesiog stengiuosi būti sąžininga su savimi, o ne elgtis pagal kitų man primestus lūkesčius ir reikalavimus vien tam, kad būčiau įvertinta. Kitu atveju, žiūrėk, po truputį prarandi savo gyvenimą ir gyveni dėl kitų. Manau, pirmiausia sau turi jausti pagarbą, o ne tikėtis iš kitų žmonių pripažinimo. Nes ne kiti turi tave įvertinti ar pripažinti – pats viduje turi būti ramus, tada nereikės nei kitų žmonių tam, kad būtum laimingas. Č. Čaplinas yra pasakęs:
„Pamilęs save supratau, kad visada esu tinkamoje vietoje, tinkamu laiku ir viskas vyksta pačią tinkamiausią akimirką. Visada galiu būti ramus. Dabar tai vadinu pasitikėjimu savimi.“

3. Kokį patarimą sau duotumėte, jei galėtumėte sugrįžti į praeitį?

Man prireikė nemažai laiko išmokti sufokusuoti dėmesį į veiklas, emocijas, žmones, kurie mane džiugina ir nešvaistyti laiko veltui tam, kas nekelia teigiamų emocijų. Manau, tai didysis gyvenimo variklis ir jėga. Tikriausiai sau pasakyčiau tokius žodžius: “Dabar yra tinkamiausias laikas gyventi tokį gyvenimą, kokio visada norėjai.” Nepaisant to, kokią tave nori matyt kiti – privalai išlikti savimi ir visada jaustis verta būti ten, kur esi.

4. Ką patartumėte jaunoms merginoms, norinčioms „užkariauti” Instagram?

Jei anksčiau mergaitės svajojo tapti modeliais, nes galvojo, kad tik taip gaus lengvus pinigus, keliones, prabangą ir šlovę, tai dabar jos svajoja būti influencerėm. Nesgi aceit tai atrodo labai easy ir fun. Tik tiek, kad easy ir fun čia nėra. Aišku, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad darbas Instagram’e – tai tik gražių nuotraukų kėlimas ir nesibaigiančios atostogos. Tačiau kai kūri kokybišką, įdomų, naudingą ir vertingą turinį – tai reikalauja daug energijos ir laiko. Man tai ne laisvalaikio praleidimo būdas, o pagrindinė veikla. Dirbu 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Bet tikrai nesiskundžiu, nes darbas yra mano gyvenimas. Man labai patiko mintis, kurią išgirdau vienane seminare apie reklamą. Ir lektorius kaip tik pasakojo apie sėkmingos reklamos kūrimą prekės ženklui. Idėja tokia: įsivaizduokite, kad Jums reikia sukurti WOW reklamą savo produktui/paslaugai, Jūs pradedate ieškoti geriausių reklamos pavyzdžių, visus juos sudedate į savo reklamą ir… Žinot, kas nutiks? Jums tikriausiai nepasiseks. Taip pat ir gyvenime – gali kopijuoti kiek tik nori sėkmingų žmonių gyvenimus, bet garantuoju, kad tai nepadės tau tapti sėkmingam. Tu turi savo kelią. Nepamiršk to.

5. Knygą, kurią rekomenduotumėte perskaityti kiekvienam.

D. Burns knygą “Geros nuotaikos vadovas”. Tai nėra šiaip sau knyga. Pavadinčiau ją tikra emocijų terapijos ir pagalbos sau knyga. Jos skaitymas turi terapinį poveikį – toks gydymo metodas vadinamas “biblioterapija”. Ir tu nebūtinai turi sirgti depresija ar kita liga – ji tiks ir tiems, kurie tiesiog mėgsta alanizuoti save, pažinti savo emocijas.