Kristina Pišniukaitė – „svarbu nepamiršti, kad visada svarbiausia balansas ir nereikia laikytis kraštutinumų”


Kaip galvojat, kokie veiksniai lėmė Jūsų populiariumą soc. tinkluose?

Populiarumas stipriai išaugo pradėjus skirti didelį dėmesį vizualui, t.y. nuotraukoms. Mano nuomone, kokybiškos ir stilingos nuotraukos yra vienas svarbiausių populiarumo socialiniuose tinkluose veiksnių. Šalia stipraus vizualinio turinio, svarbi ir turinio kokybė bei nauda vartotojui – mano atveju, tai receptai. Galiausiai reikėtų nepamiršti ir nuoseklaus darbo, nuoširdumo bei komunikacijos su sekėjais.

Kokius etapus teko pereiti, kol išmokote pasigaminti tai, kas tinka Jūsų sveikatai?

Iš tiesų visi esame labai stipriai valdomi savo įpročių, todėl kai tenka juos iš pagrindų pakeisti – būna sunku. Kai turėjau pakeisti savo mitybą, iš pradžių labai nerimavau, tai atrodė neįmanoma ir ne vieną kartą patiekalas nukeliavo į šiukšlių dėžę! Tačiau pajutus naudą sveikatai tai tampa daug lengviau. Su laiku ir domėjimusi susiformuoja nauji įpročiai. Taigi, nors pradžia ir sunki, tačiau pagerėjusi savijauta ir įvairovė mityboje – didelė laimė.

Kaip manote, ar sveika ir įvairi mityba turėtų būtų diegiama jau nuo ankstyvos vaikystės?

Be jokios abejonės – taip. Jau vaikystėje suformavus sveikos mitybos įpročius augančiam organizmui bus daug lengviau rinktis teisingai. Taip pat svarbu nepamiršti, kad visada svarbiausia balansas ir nereikia laikytis kraštutinumų – kartais galima ir net reikia leisti sau pasimėgauti ne tokiu sveiku, bet labai skaniu maistu. Nes jei drausime – norėsime dar labiau! Racionalus požiūris mityboje labai svarbus.

Lietuviškoje virtuvėje turime didelį pasirinkimą bulvinių patiekalų, kurie dažniausiai yra gaminami riebiai. Kokia Jūsų nuomonė apie tokius patiekalus? O gal visgi derėtų sveikatos labui jų atsisakyti?

Savaime suprantama, kad tokie patiekalai nėra naudingi mūsų organizmui. Kaip ir minėjau – visada svarbus balansas. Manau, kad kartą per kelias savaites suvalgoma porcija riebių bulvinių patiekalų su grietine ir spirgučiais – nieko baisaus, jei būtent tai yra maistas, kurį itin mėgstame. T.y. jei visą savaitę valgome subalansuotai ir įvairiai, tai tikrai galime leisti sau pasimėgauti. Bet labai svarbu, kad tai būtų pasimėgavimas, o ne rutina. 🙂

Papasakokite, kaip vyksta visas kūrybinis procesas: nuo naujo patiekalo idėjos gimimo iki nuotraukos su receptu pasidalinimo savo tinklaraštyje?

Dažniausiai planuodama savo ateinančios savaitės meniu apgalvoju, kuriuos patiekalus norėsiu fotografuoti ir dalintis su skaitytojais. Tuomet susidarau pirkinių sąrašą, apsiperku produktų. Jei patiekalas bus fotografuojamas – produktams niekada netaupau, parenku pačius gražiausius, negailiu žolelių ir kitų gražiam turiniui reikalingų priedų. Tuomet vyksta gamyba – fotosesijas derinu prie dienos šviesos. Nufotografavus seka redagavimas bei teksto kūrimas. Na ir galiausiai malonioji dalis – pasidalinimas su skaitytojais. Nuostabus jausmas sulaukti komentarų, nuotraukų su gaminamais patiekalas. Dažnai girdžiu, kad mano dėka šeimos mityba tampa sveikesnė ir įvairesnė – tai pats geriausias mano darbo įvertinimas.

Parengė: Rugilė Visakavičiūtė