Kotryna Bass rubrikoje „Prie kavos”

1. Iš kur atsirado noras/poreikis domėtis savo kūnu, lytine sveikata, santykiais?

Man, domėjimas ne tik savo kūnu, bet ir apskritai savimi, yra nesvetimas. Manau, kad tik įsigilinęs į esmines savo problemas ir potyrius žmogus gali sėkmingai tobulėti ir gyventi kokybišką gyvenimą.

2. Kas Jus, kartu su Beata Tiškevič, paskatino kurti „Nebegėda“ projektą?

Visų pirma, lytinio švietimo trūkumas Lietuvoje. Nei aš, nei Beata laiku negavome kokybiškos informacijos apie kūną ar lytinį gyvenimą nei iš mokytojų, nei iš artimos aplinkos. Analizuodamos šią problemą, pastebėjome ir daugiau kitų temų, apie kurias mūsų visuomenėje šnekėti vis dar gėda, o gėdoje gyventi labai liūdna ir netgi pavojinga.

3. Galbūt galėtumėte duoti patarimą tiems, kurie yra užsisklendę savyje, gėdijasi savo kūno, kodėl reikia išdrįsti apie tai kalbėti bei pamilti save?

Apsilankykite Nebegėda.lt, pasekite mus Instagram @nebegeda. Rimtai. Nuolatos pildome savo puslapį žmonių istorijomis, profesionalų komentarais, čia rasite labai daug naudingos informacijos. Tai bus puiki pradžia savęs pažinimo ir prisijaukinimo link.

4. Kaip žinia, baigėte studijas užsienyje, tačiau grįžote į Lietuvą. Ar toks ir buvo planas, o galbūt supratote, kad svetima šalis niekada nebus tokia miela kaip gimtoji? Kokių kompetencijų įgavote ten, kurias galbūt nebūtumėte galėjusi tobulinti Lietuvoje?

Tokio plano neturėjau, bet baigus studijas atsirado toks nepaaiškinamas, greičiausiai gamtiškas noras grįžti namo. Nemanau, kad svetima šalis negali būti mielesnė už gimtą, patys žinome, kur jaučiamės geriausiai, o man pačiai šiuo metu mieliausia Lietuvoje. Studijavau viename iš liberaliausių Didžiosios Britanijos universitetų, taip pat teko pusmetį praleisti ir besimokant Amsterdame. Šios studijos, visų pirma, man padovanojo minties laisvę, kurią parsivežiau namo ir kuri man dabar leidžia drąsiai kurti tokius projektus kaip Nebegėda, negalvojant, ką pamanys kiti.

5. Knyga, kurią rekomenduotumėte perskaityti kiekvienam.

Nepaprastai daug kompleksų ir nesusipratimų mums kyla iš savęs lyginimo su kitais. Labai svarbu išanalizuoti save, savo istoriją, savo genetiką, tam, kad galėtume išsilaisvinti ir suprasti, kodėl matome, darome, jaučiame savitai. Dėl to, visiem siūlyčiau perskaityti knygą „Super Genes“.