Kai pamatai logotipe besislepiančią mešką…

Autorė: Akvilė Ričkutė


Likus vos savaitei iki jaukiausių metų švenčių, žmonės plūsta į parduotuves “medžioti” dovanų artimiesiems. Daugumos prekybos centrų lentynos šiuo metu yra nukrautos įvairiausiais saldumynais, kurie tik ir nori būti įdėti į mūsų pirkinių krepšy. Tačiau prieš bėgant atidaryti jau 17-tą advento kalendoriaus langelį, kviečiu susipažinti su “Toblerone” šokolado istorija.

Kompaniją Šveicarijos mieste Bern (miesto vardas užšifruotas ir šokolado pavadinime) įkūrė Theodor’as Tobler’is. Taigi nesunku atspėti, jog pavadinimas yra kombinacija iš įkūrėjo pavardės bei žodžio “torrone”, o tai reiškia tam tikrą rūšį nugos kremo. Šokolado trikampė forma neegzistuotų, jei kūrėjas nebūtų gyvenęs šalia Matterhorn’o kalno, kuris buvo panašus į trikampį ir yra pavaizduotas ant pakuotės. Tačiau įdomiausia šio logotipo dalis yra ta, jog kalne slepiasi meška. O kodėl meška? Todėl, jog ji yra miesto Bern, kur buvo sukurtas šokoladas, herbe. Ir kaip patys kūrėjai komentuoja: “Kai vieną kartą pamatai logotipe besislepiančią mešką, kitą kart pažvelgęs į pakuotę, nebegalėsi jos nepastebėti”.