Įsikvėpk su Gintare Kondrote | marketingo-mokykla.lt

Į(SI)KVĖPK SU GINTARE KONDROTE

Kiekvieno mėnesio viduryje kviečiame į(si)kvėpti prie kavos su žinomais ir kompetentingais savo sričių specialistais. Šiandien kalbiname reklamos agentūros „Whatabout” SEO analitikos skyriaus vadovę, ilgiau nei penkerius metus SEO projektus vystančią Gintarę Kondrotę.

Koks dalykas labiausiai džiugina Jūsų karjeroje?

Dirbti pradėjau iš karto po mokyklos ir tęsiau studijuodama universitete. Nemažai patirties (8 metai) turiu B2B sektoriuje, didmenineje prekyboje ir eksporto vadyboje (automobilių duslintuvai bei atsinaujinančios energijos technika). Būtent pardavimų srityje ir susipažinau su elektronine prekyba.

Pažintis su svetainių kūrimu prasidėjo netikėtai, visų pirma sudomino elektroninė prekyba (dar dirbant pardavimų srityje) ir norėjau sužinoti visą veikimo procesą nuo A iki Z.  Tiesiog turėjau galimybę pabandyti administruoti ir prisidėti kuriant internetinę svetainę  ir supratau, jog man labai patinka. Nusprendžiau visiškai pakeisti darbo pobūdį. Mokiausi, praktikavausi ir galiausiai įsidarbinau įmonėje.

O SEO atsirado beveik lygiagrečiai su svetainių kūrimu, tada kai teko atlikti pirmąją svetainės migraciją ir su tuo susipažinti praktiškai. Nuo to karto supratau SEO svarbą verslui, juk graži ir funkcionali el. parduotuvė neduos jokios naudos, jei jos niekas neras. Apsėdo tokia manija, kad net laisvu laiku ieškodavau informacijos ir negalėjau sustoti. 

SEO mokymų metu minėjote, kad mokytis geriausia per patirtis. Kokios patirtys Jus daugiausiai išmokė naujų dalykų per pastaruosius metus?

Diena praktikos, yra daugiau nei mėnuo teorijos, kadangi sprendžiant realias problemas, įsisaviname ir iš tiesų suvokiame teorines žinias.

Pastarieji metai priminė, jog nėra nieko pastovaus, situacijos nuolat kinta. Ir manau, jog ateitis priklauso žmonėms kurie sugeba greitai prisitaikyti prie pokyčių, nuolat mokosi ir atnaujina savo žinias, visada ieško naujų galimybių ir nuolat siekia pagerinti savo darbo kokybę.

Dirbate su SEO, internetinių tinklapių kūrimu bei turite patirties pardavimų srityje. Kuri iš krypčių Jums atrodo artimiausia? Kodėl?

Esu labai smalsi, noriu matyti visą paveikslą, tad mėgstu tobulinti esamas žinias ir mokytis vis naujų dalykų, neapsistoti ties viena veikla. O kaip kitaip mes sužinosime kas mums iš tikrųjų sekasi? Kartais galime nustebinti net patys save.

SEO kryptis man yra artima, nes ji sujungia visas isvardintas veiklas ir dar daugiau. Norint atlikti tikrai kokybišką optimizaciją ir atvesti tinkamą organinį srautą reikia suvokti verslo veikimo principus bei siekius, išmanyti internetinę prekybą ir tinklalapių veikimo principus bei vartotojų poreikius. Taip pat, gebėti analizuoti duomenis, pateikti išsamias įžvalgas, išmanyti sklaidos paslaptis, turinio ypatumus, pažinti kitus skaitmeninės rinkodaros kanalus ir t.t.  Taip pat SEO, pardavimai, tinklalapių kūrimas turi daug panašumų – tai reikalauja didelės kantrybės, reikia matyti ilgalaikę perspektyvą, tai ypač svarbu srityse, kuriose rezultatas nėra matomas iš karto. O pats el. prekybos projektas yra projektas be pabaigos, visada yra ką patobulinti. Mėgstu iššūkius, palaužyti galvą sprendžiant problemas ir ieškant naujų galimybių. Tai verčia pažvelgti į situacijas įvairias kampais ir tuo pačiu atrasti dar neatrastų savo asmeninių savybių, stiprybių. 

Jeigu reikėtų vienu žodžiu apibūdinti savo darbą, koks tai būtų žodis?

Nenuobodus 🙂

Darbas Jūsų srityje reikalauja susikaupimo ir dėmesio. Ar turite kokių ritualų padedančių susikaupti?

Esu įpratusi daryti keletą dalykų vienu metu, tad susikaupti tikrai nesudėtinga. Kai darbas man įdomus, galiu taip pasinerti į projektą, kad pašaliniai dalykai net netrukdo. Kaip tik atvirkščiai, labai mėgstu dirbti su muzika, ji ir atpalaiduoja ir tuo pačiu suteikia energijos.

Kokia, Jūsų nuomone, veikla reikėtų užsiimti norint atgauti jėgas, pasisemti idėjų naujiems darbams?

Bet kokia veikla, kuri teikia jums tikrą ir nuoširdų malonumą, o ypač tokia, kurioje šiek tiek prarandate laiko nuovoką ir tuo metu negalvojate apie nieką kitą. Buvimas čia ir dabar, nuostabus jausmas. Man dažniausiai tai yra fizinė ar kūrybinė veikla, kelionės, pažinimas, nauja informacija, knygos.

Kokį darbą norėtumėte dirbti, jei jis nebūtų apmokamas, ir nebūtų jokių laiko ir išteklių apribojimų?

Manau, kad tai būtinai turėtų būti įvairus, nenuobodus, pilnas iššūkių darbas, neribojantis, suteikiantis laisvę realizuoti visas savo idėjas ir turimą potencialą. Taip pat, atspindintis mano vertybes bei prisidedantis prie žmonių gyvenimo kokybės gerinimo, inovatyvus ir įdomus. Jame tikrai būtų bendraminčių, su kuriais dalintumės žiniomis, motyvuotume ir suteiktume įkvėpimo realizuoti pačias nerealiausias idėjas.  Žinau, jog turiu galios įkvėpti ir vesti. 

Taip pat, suteikiantis galimybę keliauti po pasaulį, jame turėtų netrūkti muzikos bei šokių.

Įdomu koks darbas tai galėtų būti? :))))  Leisiu likimui mane nustebinti.

Teksto autorė Deimantė Vaitkutė