Įsikvėpk su Aivaru Čenkumi | marketingo-mokykla.lt

Į(SI)KVĖPK SU AIVARU ČENKUMI

Kiekvieno mėnesio viduryje kviečiame į(si)kvėpti su kompetentingais savo sričių specialistais. Todėl šiandien kalbiname visai neseniai internetinių svetainių ir parduotuvių kūrimo mokymus vedusį lektorių Aivarą Čenkų.

Turite dešimt metų patirties internetinių svetainių kūrime. Nuo ko prasidėjo susidomėjimas šia veikla?

Kadaise, prieš atsirandant išmaniems įrenginiams, daug kas naudojosi įprastais spalvotų ekranų telefonais. Per juos dažnas naršydavo taip vadinamuosiuose WAP tinklapiuose. Taip įprastai benaršant užpuolė smalsumas pasidomėti kaip kuriami tokio tipo portalai. 

Tokiu keliu vedamas smalsumo, pradėjau mokytis programuoti paprastas informacines mobiliąsias svetaines. Vėliau tas kelias nuvedė prie sudėtingesnių užduočių, ko pasekoje natūraliai pasirinkau programuotojo profesiją.

Kaip manote, ar šiandien gyvenančiam žmogui būtinos kompiuterinės žinios bandant sukurti tinklapį?

Manau, šiais laikais apskritai kompiuterinis raštingumas ir bent minimalus domėjimasis technologijomis yra būtinas, ypač jei norima sieti savo ateitį su IT sektoriumi. 

Šiais laikais pilna platformų, kurių pagalba galima lengvai sukurti standartinio tipo tinklapį, be jokių programavimo žinių, tačiau svarbu turėti kompiuterinio raštingumo pagrindą, norint tai padaryti taisyklingai.

Kaip manote, koks procesas tinklapio kūrime yra pats svarbiausias? Kodėl?

Apskritai, manau, kad proceso prioretizavimas yra puikus žingsnis siekiant geriausių rezultatų, tad šioje sferoje tai būtų ne išimtis. Tvarkingai atliekant tinklapio kūrimą išvengiama netikėtų klaidų ateityje, kas gali kainuoti realius pinigus.

Esate lektoriavęs ir anksčiau. Ar lektoriauti smagiau nei kurti tinklapius?

Asmeniškai, man lektoriauti tikrai patinka labiau nei atlikti programavimo užduotis. Tokį kelią renkuosi siekdamas perteikti savo žinias kitiems. Taip viliuosi palengvinti jų kelią tikslo link, nes žinau ką reiškia sunkiai mokytis tai, ką kitas per savo patirtį gali lengvai ir greitai išaiškinti.

Anksčiau egzistavo stereotipas, kad internetinių svetainių kūrėjai, programuotojai yra geek’ai. Kaip manote, ar teisingas toks stereotipas?

Stereotipai gimsta iš praktikos. Tokioje srityje tu automatiškai privalai domėtis naujomis technologijomis, kas tave, nori nenori, paverčia geek’u. 🙂

Ar turite dienos ritualų, padedančių susikaupti darbui?

Vienintelis tikslingas ritualas, kuriuo gyvenu darbuose yra laiku atsitraukti nuo darbo ir leisti mintims susidėlioti, pažvelgti į situaciją iš šalies.

Ar programuotojams taip pat reikalingas įkvėpimas? Kur jo ieškoti?

Reikalingas įkvėpimas. Dažniausiai jo ieškoma internete, skaitant straipsnius, žiūrint video pristatymus. 

Knyga, kurią rekomenduotumėte perskaityti kiekvienam.

Labiausiai tinkanti mano skaityta knyga programavimui, tinklapių kūrimui ar IT sektoriui manau – Spenseris Džonsonas “Kas paėmė mano sūrį?”. Perskaičius ją, ir vadovaujantis pagrindinėm autoriaus išreikštomis mintimis, galima labai daug sutaupyti laiko ir nervų siekiant savo tikslo.

Teksto autorė Deimantė Vaitkutė